הופעות היום שרית חדד

שרית חדד ועד נסרין: הצד הנשי של המוזיקה הים-תיכונית.

לא פעם נאמר על מוזיקה ישראלית, ובפרט על ז'אנר המוזיקה המזרחית/ים תיכונית, שאין בו ייצוג נשי ראוי. אנחנו לא בטוחים אם זה נכון או לא, אבל כשאנחנו שומעים שמות כמו – מרגלית צנעני, זהבה בן, נסרין, שרית חדד, ג'ולייטה, עדן בן זקן ואחרות – ברור לנו שהיינו שמחים שיהיו כמה שיותר מהן.

המוזיקה המזרחית עברה לא מעט גלגולים ושינויים, ואפשר לומר שזו בהחלט התקופה הטובה, הזוהרת והשופעת ביותר שלה. כיום, אין תחנת רדיו שלא משדרת מוזיקה מזרחית, ואם פעם זמרת כמו שרית חדד נכנסה לנישה צדית, רחוקה מהמיינסטרים, כיום, כל סינגל שהיא תוציא לרדיו יכבוש את המצעדים בתוך ימים ספורים.

ובצדק. 

שרית חדד
שרית חדד

ככה זה אצל הזמרות הים-תיכוניות שלנו: 

הן מוכשרות, 

הן מרימות,

והכי חשוב –

הן יודעות לעשות מוזיקה שאי אפשר להפסיק לשמוע, עם המון רגש ואפילו עם נגיעות של פמיניזם ('יאללה לך הביתה מוטי' של שרית חדד ו'אז מה' של מרגלית צנעני הם רק ההתחלה).

עם השנים, הופעות המוזיקה, כמו גם תכניות ריאליטי שירה כמו 'כוכב נולד', 'הכוכב הבא' ו'אייל גולן קורא לך', נתנו הרבה מקום ביטוי לז'אנר המוזיקה המזרחית הישראלית ונתנו במה גדולה ללא מעט זמרות ואמניות שהפכו להיות חלק בלתי נפרד מהפסקול הכי ישראלי שיש: עדן בן זקן, מלכת השושנים שנחתה אלינו ב'דה וויס' עם אוברול ב-30 ש"ח והפכה למפלצת קהל ששרה, רוקדת וממלאה אולמות גם כיום, כשהיא בהריון מתקדם, היא ההוכחה המושלמת לכך.

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *