3 סטדנאפיסטיות שאתם חייבים להכיר!

אמנות הסטנד-אפ החלה את דרכה בארצות הברית בסוף המאה ה-19 על ידי הצגת מונולוגים הומוריסטיים (אחד המופיעים המוכרים והבולטים היה מארק טוויין) ועד תיאטרון היידיש ומופעי קרקס וליצנות שונים. רוב הקומיקאים לא נחשבו אמנים אלא "מספרי בדיחות" סתמיים ש"חיממו" את הקהל כמופע פתיחה או בידרו את הקהל במהלך ההפסקות במופעים. במשך שנים רבות, קומיקאי לא היה נחשב לעיסוק רציני, אך באזור שנות ה-50 בארה"ב, כשקומיקאים החלו להתעסק בנושאים פוליטיים בועריים, במת הסטנדאפ התחילה לתפוס תאוצה שרק הלכה וגדלה עם השנים. גם עולם הסטנדאפ עבר לא מעט גלגולים, ואחד הבולטים בהם קרה דווקא בשנים האחרונות, כשזירת הסטנדאפ, שהייתה מורכבת בעיקרה מגברים, קיבלה תפנית בעלילה כשנשים מוכשרות עלו על הבמה ללא חשש וסחפו אחריהן קהל שלם. בישראל לא חסרות קומיקאיות מעולות, מוכשרות ומוצלחות, ואם עוד לא יצא לכם להכיר – זה הזמן!

רביטל ויטלזון: אם אתן אמהות – רביטל ויטלזון היא הראשונה שאתן רוצות לראות. רביטל ויטלזון נוגעת בתחומים שכל אמא מכירה היטב, ולא, לא מדובר על הרגעים הרגעים של ההורות אלא על הקשים, המסויטים, אלו שגורמים לך לרצות להתחבא באיזה ארון, או לצעוק, ממש כמו שרביטל ויטלזון עושה: "סתמו!!!!!!!". המופע שלה יסחוף אתכם, ירגש אתכם, והכי הרבה – יצחיק אתכם ויזכיר לכם שלכל ההורים קשה ושסך הכל אתם בסדר גמור.רביטל ויטלזון

חנה לסלאו – לא משנה אם אוהבים אותה או שונאים אותה, את חנה לאסלאו אי אפשר לעצור. הקומיקאית ממשיכה עד היום להופיע ולדבר על כל מה שמעניין, ממערכת היחסים שבינו לבינה ועד לדימוי הגוף הנשי, בלי בושה ועם הרבה הומור!

תום יער – מופע הסטנדאפ של תום יער, הוא כמו מניפסט קורע מצחוק ועצוב עד כאב.

בהגשה ובשפה המיוחדת שלה, היא מתעלמת במכוון מצנזורה ואומרת את כל מה שהיא חושבת. תום יער היא קול אינטליגנטי, מרענן, חדש וחריף בסטנדאפ הישראלי – והיא לא מתביישת בזה בכלל! 

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *